Szlak geologiczny

Ścieżka geologiczna na Górę Siniak


Trasa prowadzi poprzez wychodnie skał metamorficznych należących do tzw. Formacji Strońskiej. Występujące tutaj skały, to: łupki łyszczykowe, gnejsy, kwarcyty, marmury, amfibolity. Długość trasy to 2,1 km, wysokość do pokonania (przewyższenie w pionie) 122m. Czas przejścia w jedną stronę, ok 1h.
 Trasa jest łatwa, prowadzi przez malownicze lasy i łąki, z których można podziwiać piękne widoki w kierunku Śnieżnika, Czarnej Góry oraz w stronę Lądka-Zdroju z malowniczymi górami Złotymi w tle. Na trasie zostały ustawione 3 tablice z opisami odsłonięć, po drodze jest też miejsce odpoczynku. Jest to pierwsza tego typu atrakcja na terenie gminy Lądek-Zdrój. Ścieżka jest inicjatywą społeczną Sołectwa Kąty Bystrzyckie. Fundatorem tablic jest ZPK, opracowanie graficzne oraz współpraca M.J. Kosmalscy, opracowanie merytoryczne i przebieg trasy P.Gut - GeoGut, recenzent - Jacek Szczepański (U Wr) Miejsce startowe znajduje się w pobliżu Kuźni Alchemicznej, w centrum wsi, obok kościoła.


Wszystkich śmiałków, którzy lubią przygody i chcą odkryć tajemnice geologiczne naszego regionu zapraszamy na geoedukacyjną grę terenową na szlaku geologicznym w Kątach Bystrzyckich.

Z tajemniczą mapą w ręku wyrusz na wyprawę po skarby Góry Siniak.
Rozszyfruj tajemnicze wskazówki, poznaj geologię regionu i odkryj
historię średniowiecznego górnictwa w Katach Bystrzyckich.
Na tych, którzy rozwiążą zadania i zdobędą skarb czeka nagroda :-D

 Po mapę zapraszamy do Kuźni Alchemicznej!
Udział w grze jest bezpłatny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz